Pondělí, 10. srpen 2009

Dostupnost Windows 7Data dostupnosti nového operačního systému Windows 7 pro jednotlivé typy zákazníků:

Upgrade zatím nechystám. Windows Vista, se kterými pracuji něco přes rok, mi zatím naprosto vyhovuje. Ano, Windows 7 bude mít pár zajímavých novinek, ale pořád mi připadají jako takový facelift (údajně nepovedených) Windows Vista. Pořádné novinky typu WinFS pořád nikde! (A zrovna koukám, že právě projekt WinFS byl zrušen 🙁 .) Těším se na školení od Microsoftu, kde nám snad prozradí všechny výhody nového systému.

Doplněno 25. 8. 2009

Anglická i česká verze Windows 7 Ultimate je pro Action Pack Subscription k dispoziici již od 14. srpna a anglická i česká verze Windows 7 Professional od 18. srpna. Samozřejmě jak pro 32 bitů, tak pro 64 bitů. Jen si zatím nejsem jistý, zda je obraz instalačního média stejný pro všechny edice jako u Windows Vista, nebo zda jsou různé.

Prochaine | 11:35 | Microsoft, Software | Komentáře
 • http://www.jiribrejcha.net Jiří Brejcha

  Zdravím,

  já to mám s Windows 7 trošku jinak. Od prvních veřejných Beta buildů je provozuji na všech svých strojích a RTM verze už se nemůžu dočkat. Objednal jsem si totiž Technet Plus Direct Subsription, a tak nedočkavě čekám na jeho aktivaci.

  Windows Vista je ale také velmi povedený systém. Jedinou výtku bych měl k dosti přísnému UAC pro obyčejné uživatele a k výkonu.

  Mimochodem pokud se nepletu, v rámci WUG už proběhlo několik zajímavých Hands on Labů na Windows 7.

  Mějte se pěkně,

  Jirka Brejcha