Samochladící sud

Staropramen přichází na léto s opravdu zajímavým nápadem. Když jsem to v Tescu zahlédl poprvé. tak jsem jen kroutil hlavou a říkal si, kdo by dal za 20litrovej sud osm stovek, navíc ještě pátnáctset jako zálohu. Teprve v týdnu jsem zjistil, že se jedná o samochladící sud, které během hodiny vychladí celý obsah na 5 stupňů a vydrží pak 12 hodin a možná i déle.

Pro party lidí, které nemají jinou možnost je to super záležitost. Pivko sice 2× dražší než ze skla, ale chuť bude (předpokládám) někde jinde.

Jak to děláme my?

Pokud někam jezdíme v malém počtu, obvykle s sebou vozíme lahváče (buď v base nebo jsou praktické krabice po deseti), výjimečně plechovky (osobně jsem spíše proti – jsou drahé a toho odpadu). Pokud je nás více, tak vítězí točené pivo z klasického KEG sudu, dříve točené pomocí párty pípy, ale v poslední době si půjčujeme klasickou pípou s kompresorem a s chlazením (díky laskavosti našeho pivního dodavatele) a pokud se snad točí někde v parku, tak se použije benzínový agregát. Kde se to jen zastaví?

Na příští (prodloužený) víkend už mám naštěstí pípu s chlazením zamluvenou…

Účet na RapidShare

Nedávno jsem si na zkoušku (na měsíc) předplatil RapidShare a objevil tak nový rozměr internetu. Již žádné pomalé stahování filmů, seriálů a hudby z DC++ nebo Torrentu. Cokoliv, kdykoliv, hned a plnou rychlostí. Jediným problémem se pak stává měsíční limit přenesených dat (neboli FUP – Fair User Policy), což je v tomto případě již jen drobná nepříjemnost a již brzy jistě padne. Co se týče autorských poplatků, tak ty platím s každým koupeným harddiskem, vypalovačkou, prázdnými médii, tiskárnou, paměťovou kartou – prostě skoro ve všem. Konkrétně u 500 GB harddisku se platí skoro 92 Kč!

Docela použitelný byl USDownloader (Universal Share Downloader), uměl obejít opisování kódu, ale stejně se mezi každým staženým souborem muselo čekat. Jednoho dne jsem to již nevydržel a přes PayPal si RapidShare zaplatil.

Roční předplatné na RapidShare.com stojí €55 (a dostanete 12000 bonusových bodů), pokud si předtím za €7 koupíte měsíční (první objednávka přidává 8000 bodů) , pak máte celkem 13 měsíců a další dva zdarma (za bonusové body). Celkem 15 měsíců při ceně 121 Kč měsíčně. Anebo můžete za ušetřené body „vyrobit“ nový účet a ten někomu přenechat.

A výsledek

Žádné opisování kódu:

Žádné čekání (prý až 3 hodiny) mezi jednotlivými soubory: 

Také můžete soubory uploadovat a nabídnout tak přátelům třeba balík fotek ke stažení, místo nesmyslného posílání emailem nebo nepraktického nahrávání na nějaký volný FTP server. Co se mi líbí, je možnost nasypat hromadu linků do stahovacího programu (oblíbil jsem si Free Download Manager), nechat ho pracovat na pozadí a stahovat a stahovat a stahovat. A opravdu příjemné bylo, když jsem nedávno strávil asi 5 hodin na místě, kde byla nezabezpečená síť a šlapalo to rychlostí 5 Mbps, naštěstí jsem měl nakrmeno a celá jedna sezóna seriálu Kobra 11 byla při odchodu v notebooku. A zjistil jsem, že takových míst je po Praze hodně, už nyní vím o dvou a to s notebookem skoro nikam nechodím.

Krádež motorky

Už jste o tom možná četli na iDnesu (Majitel suzuki natočil krádež vlastní motorky) nebo jste to viděli v televizi (pořad Na stopě na ČT nebo Krimi Live na Primě) – v každém případě si video prohlédněte. Další informace naleznete na stránce Krádež Motorky.

V první části zloděj vylomí zámek na řídítkách a pak si na půl hodiny odběhne, aby se převlékl do motorkářské bundy.

V druhé části si přijde v klidu pro motorku a odtáhne si ji někam, kde ji zřejmě může nastartovat.

S GPS na kole

Pavel Jisl byl tak laskav a věnoval mi pro mojí GPS Garmin Legend držák na kolo, za což mu velmi děkuji. Díky tomu jsem začal této techniky více využívat a během výletů provádím trasování cesty – GPSka zaznamenává v pravidelných intervalech aktuální polohu (dále nadmořskou výšku, rychlost, atd.).

Export

Pro vytažení těchto dat z GPS používám GPSBabel (poradil Pavel), který umí data vhodně upravit a uložit v potřebném formátu – v mém případě GPX. Je to program pracující z příkazového řádku, ale součástí je i pohodlný GUI. Předpokládám, že k tomuto účelu půjde použít i MapSource přímo od Garminu.

Základní obrazovka

Nastavení filtrů

Co s tím

Takto připravená data můžete použít v aplikaci GPS Visualizer a vytvořenou mapu nebo třeba jen profil cesty vložit na své stránky nebo do blogu.


Mapa trasy

Profil trasy

Související odkazy

Phishing na Aukru

V sobotu mě pobavil email, který byl poslaný přes formulář „Kontaktovat prodejce“ u mého předmětu vystaveného na Aukru. Nigerijské rhybaření je docela známý pojem, ale jít na to skrz aukce je docela povedený nápad – věřím, že u nás se moc uživatelů nenachytá, ale v anglicky mluvícím světě to může být docela problém.

Mimochodem – napadá někoho, jak pomocí jména banky, jména účtu, čísla účtu, adresy banky, SWIFT kódu, telefonního čísla a IBAN kódu vybrat něčí účet?

Den zaheslovaných blogů

Pokud jste dnes narazili na zaheslovaný blog, tak věřte, že se jedná o další z vtípků blogerské elity. Návod jak ze sebe dnešní den dělat zasvěceného a skalního čtenáře je na následujícím obrázku.

Ještě štěstí, že si dělají legraci sami ze sebe…