Úterý, 15. duben 2008

Nepraktické sledování filmůK Vánocům jsem si koupil televizi (Sony Bravia KDL-32S3000) a zjistil jsem, že sledovat na ní filmy z internetu (myslím tím DivX) je neuvěřitelně nepraktické a nezábavné.

Jaké mám možnosti?

  1. Připojit notebook k televizi VGA kabelem – na to mi u počítače chybí dálkové ovládání.
  2. Vypálit film na CD nebo DVD a pustit si ho na přehrávači (HDD/DVD rekordér Sony RDR-HX720) – bohužel se mi pod televizí hromadí použitá CD, která asi hned poletí do koše. Trochu zbytečný odpad. To je vážně takový problém přidat k přehrávačům konektor v hodnotě $1 a udělat rozhraní pro procházení sítě?
  3. Počítač typu HTPC – vzhledem k počtu počítačů, které u sebe mám by se ani nepoznalo, že tu bude jeden navíc, ale pořád mi HTPC připadá jako jít s kanónem na brabce. Až to kamarád Ondra trošku pošteluje, tak to bude zajímavá alternativa – ale dávat za něj 17 tisíc, jen abych se občas podíval na DivX mi přijde trochu moc.
  4. Zařízení připojitelné do sítě přes ethernet nebo wifi, které dokáže spustit hudbu nebo film a případně i s titulky – takových zařízení existuje hned několik, ale většina z nich má nějaké ale.

Máte nějakou zkušenost? Poradíte mi?

Prochaine | 00:11 | Filmy a seriály | Komentáře