Čtvrtek, 12. srpen 2010

Nahrazuji HTPCZrušil jsem své HTPC. Bohužel. Výměna nábytku kolem televize mě zaskočila tím, že hloubka polic je jen 36 cm a HTPC mělo 43 cm bez kabelů. Nejprve jsem myslel, že bych HTPC umístil otočené o 90°, ale zjistil jsem, že iMon dálkové ovládání se již do ČR zřejmě nedováží a já jsem tehdy zvolil interní (do 3,5″ šachty) a teď by se hodilo pro změnu externí (abych mohl přijímač umístit nezávisle na poloze skříně.)

Nakonec jsem se podíval, jaké že jsou na trhu „mediální přehrávače“ a zkusil vybrat ten nejlepší – tj. takový, který bude mít nejlepší poměr cena/výkon. Ve velkoobchodě jsem objevil Asus O!Play (HDP-R1) a náhodou na jednom fóru našel komentář od člověka, který jej také vyměnil za HTPC. Pročetl jsem tedy pár diskuzí a rozhodl, že pro přehrávání filmů z domácího datového úložiště mi toto určitě bohatě postačí.

Asus O!Play jsem koupil včera, takže moc zkušeností zatím nemám. Z jedné strany do elektriky, z druhé do televize (HDMI) a doprostřed ethernet (dražší varianta má i WiFi). Umí to přehrát vše, co jsem mu zatím dal přehrát. Našlo to titulky ke všemu co jsem zkusil. U titulků lze změnit kódová stránka, velikost, umístění, barva a časování. Dokonce to umí i nějaké internetové služby (Picasa, Flicker, počasí, nějaká internetová rádia a televize).

Víc od toho opravdu nepotřebuji a HTPC bylo (na toto) trochu zbytečné.

Prochaine | 22:28 | Filmy a seriály, Hardware | Komentáře
 • http://www.itlisty.cz Jiří Macich ml.

  Síťový přehrávač je to šikovný, nedávno jsem ho měl půjčený na testy. Bohužel má problémy s disky větší kapacity bez vlastního napájení – tedy myšleno s USB disky. Našel jsem na to stížnosti i na internetu. Rovněž si mi nepovedlo přes USB připojit externí DVD mechaniku, i když by to podle specifikace mělo být možné. Pokud máš ale multimédia na NAS serveru, tak je to vcelku jedno 😉

 • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

  Jirko, nic z toho mě trápit opravdu nebude. Už ani DVD jsem si nepustil ani nepamatuji.

 • http://www.itlisty.cz Jiří Macich ml.

  Jasně, ale já jsem skeptický obecně k věcem, které nepracují tak, jak by měly. I když se mě třeba zrovna ta nefungující část funkcí netýká. Vždy si říkám, kde ještě udělali soudruzi chybu, když ji udělali tady …

  Já osobně tedy optickou jednotku v HTPC používám jenom příležitostně na Blu-ray. Některé filmy chci mít i s tím artefaktem v podobě nosiče, obalu a všech těch serepetiček, které k tomu patří.

 • Nikolas

  Je vidět, že máš prd na práci… nic víc.