Středa, 7. listopad 2007

Dvanáct rozhněvaných mužůNedávno jsem si vzpomněl na film Dvanáct rozhněvaných mužů, ale pár dnů trvalo, než se jej podařilo sehnat. Hned, jak se mi dostal pod ruku, musel jsem se na něj podívat a musím říct, že ani po 50-ti letech od natočení neztratil nic ze svého půvabu – ano, skutečně byl film natočen už v roce 1957! O tom koneckonců hovoří i 12. místo v žebříčku nejoblíbenějších filmů na ČSFD a 13. místo na IMDB.

Hlavní roli má Henry Fonda a dalších 11 porotců, z nichž jednoho hraje Jiří Voskovec. Film se mi nakonec podařilo sehnat jen v původním znění, ale o to více jsem byl překvapen některými dialogy, především tím, kde právě Jiří Voskovec opravuje angličtinu jednoho z porotců:

Juror #10: Bright? He’s a common ignorant slob. He don’t even speak good English.
Juror #11: Doesn’t even speak good English.

Věřte mi, že opravdu stojí za to zkontrolovat si, které z prvních desítek nejlepších filmů jste již viděli a které ne. Nebudete pak překvapeni, jako Jirka Macich, když teprve v říjnu viděl Vykoupení z věznice Shawshank – osobně jsem měl docela štěstí, protože už před 11-ti lety mi tento film doporučila slečna ve videopůjčovně.

Prochaine | 00:36 | Filmy a seriály | Komentáře