Čtvrtek, 26. červenec 2007

Víza do USA (7)Další díl nekonečného seriálu o Vízové politice USA je zde.

MF Dnes píše o tom, že Víza do USA by pro Čechy mohla padnout už za rok, což je jistě dobrá zpráva, ovšem také píše, že občané budou muset před každou cestou elektronicky poskytnout své osobní údaje. Pokud nevyhoví, budou pozvaní na ambasádu na pohovor. Za vyřízení této elektronické operaci si navíc pravděpodobně řeknou o nějaký poplatek – mluví se o $20 (asi 400 Kč). To budou mít radost ti, kteří nyní mají vízum a mohou na něj 10 let létat do USA tam a zpět. A my ostatní, kteří vízum nyní nedostaneme, pak neprojdeme bezpečnostními kritérii a budeme mít opět smůlu.

O tom jak jsem nedostal vízum do USA se dočtete ve spotu Vízová politika USA.

Stav v roce 2012

Tzv. ESTA platí 2 roky a stačí když je platná v den vstupu do USA. Aktualizace cestovních informací není potřeba. Z počátku (2008–2011) byla ESTA zdarma, nyní je zpoplatněna $14 v případě úspěšné žádosti a $4 pro neúspěšné žádosti.

Prochaine | 11:31 | USA | Komentáře
  • Markoff

    neviem naco sa pchas tam kde ta nechcu, ja som vizovu politiku usa vyriesil jednoducho, ignorujem tuto krajinu v cestovatelskych planoch, je tolko inych zaujimavych krajin ktore mi nebudu robit problemy pri ceste do nich

  • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

    V podstatě souhlasím s Markoffem. Ono když tě někde nechtějí, tak proč se tram cpát 🙂
    Naštěstí já dostal vízum v pohodě (i když „jen“ J1 – na pár měsíců), ale stejně je to dost anabáze. Protože se taky může člověk znelíbit imigračnímu až v US. A to je opravdu nemilé.

    Ale co jsem byl v US (Florida), tak je to určitě „worth to visit,“ zažít si to jejich američanství 🙂