Čtvrtek, 25. září 2008

Asie – pro zákazníka první posledníPořídil jsem si druhé Synology, konkrétně model CS407e. Z velkoobchodu jako bazarové zboží za směšnou cenu. Bohužel se ukázalo, že v balení je sice napájecí zdroj, ale k úplně jinému zařízení a také že chybí SATA a napájecí kablíky pro disky.

Použil jsem v úterý support formulář na domovské stránce výrobce a napsal jim. Nejprve přišla automatická odpověď, že o mém problému vědí. Za dvě hodinky mi psal chlápek, že problém přeposílají na zákaznické oddělení a ať jim pošlu poštovní adresu. Ve středu ráno jsem měl ve schránce email, že pro mě mají dobrou zprávu, že mi zdarma pošlou vše potřebné, jen kdybych byl tak laskav a proplatil jim $24 přes PayPal za poštovné (EMS!). Během dopoledne jsem platbu provedl a za pár minut jsem měl v mailu tracking number pro mou zásilku. Dnes ve 11.58 dopoledne přistála v Praze (China Airlines, let číslo CI5409, to je totiž to jumbo, co každý den v poledne létá na Ruzyň na cargo terminál) a ještě během dneška prošla celnicí a je na cestě k mé poště – pokud to stihnou, tak zítra v 8 ráno to mám doma.

Musím přiznat, že mě v poslední době nakupování v Hong Kongu, Taiwanu a vůbec v Asii začíná bavit víc, než v USA.

Před 4mi týdny jsem objednával pár stovek polštářků kafe Senseo z nejmenovaného pražského eshopu a to mi ještě nedorazilo. Ale náhradní díl z Taiwanu mám doma za 2 dny (pokud se to povede).

Doplněno

V pátek v 8.30 balíček skutečně dorazil.

Prochaine | 17:44 | Služby | Komentáře
  • bukowski

    pres co se nakupuje v Hong Kongu, Taiwanu a vůbec v Asii? (nejaky link na eshop)

  • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

    Já začal na ebay.com, kde je velké množství obchodníků z HK. A pak jsem ty samé obchody oslovoval přímo, přes jejich webovky. Já třeba řešil vysílačky, kamarád pro změnu RC modely. Těch obchodů je hodně, takže nemá smysl je zde jmenovat přímo.
    Zajímavé na HK obchodech je třeba to, že poštovné (po celém světě) je započítáno v ceně výrobku – to ovšem neznamená, že je zdarma. Některé výrobky se vám pak ve srovnání s jinými obchody mohou zdát dražší, ale je nutno myslet právě na to poštovné. Navíc tím pádem není moc výhodné posílat si více věcí najednou – naopak je lepší dražší věci rozdělit mezi jednotlivé zásilky – zaplatíte stejně, ale šance, že všechny budou procleny je nižší – krom toho jsem ještě nedostal zásilku z HK nebo TW, která by byla proclena (i když kamarád ano).