Pondělí, 26. květen 2008

Hromada monitorůDneska se to u mě nějak sešlo. Sám mám doma už přes rok monitor Dell 2407WFP, ale protože si kamarád chtěl 24″ monitor sám koupit a nechtěl jsem, aby si kupoval nějaký low-end model, tak jsem se mu nabídl, že si pořídím nový a svůj mu přenechám (za pár tisíc).

22″, 24″ a 30″ v pozadí

Nový už před časem dorazil – je to Dell 2408WFP, ale zatím není ve stavu, kdy bych jej mohl začít používat – ze všech věcí, které se mi na něm nelíbí, mi zatím nejvíce vadí to, že při připojení přes VGA má duchy, které jsou nejvíc vidět u písmen na šedém pozadí (menu ve Windows apod.) Zítra mají přivést nový, tak uvidíme, jestli je to vadný kus nebo celá revize. Ta moje je A00 a existuje prý i A01.

K tomu mi dorazil i nový Dell 2208WFP – výměna za Dell E248WFP se kterým jsme s kolegou nebyli spokojeni – přeci jen TN panel na 24″ není zrovna moc kvalitní koukání na práci. No nakonec to bude jen monitor k serveru a pro účely instalací nových a oprav starých počítačů. Ten E248WFP jsem před časem prodal na Aukru a opět za cenu lepší, než za jakou jsem ho pořídil.

A pak se tu objevili dva Dell 3008WFP, což je téměř zázrak, protože je Dell (nebo alespoň česká pobočka) stáhl z nabídky, kvůli velmi špatné dostupnosti. Tyto dva kousky jsem objednával na začátku dubna a dodávka trvala přesně 7 týdnů – i byt se mi podařilo zrekonstruovat dří­ve.

V pátek u mě byli nějací filmaři a potřebovali před nákupem otestovat svojí kameru na monitoru Dell 2408WFP, že prý ji u Dellu v pražském showroomu nemají. A když viděli i Dell 2208WFP tak si otestovali i ten se slovy, že mám u sebe lepší showroom, než má Dell.

Prochaine | 22:13 | Dell, Hardware | Komentáře
  • http://stribny.name Petr Stříbný

    Zdravím, uvažuju o koupi levného (do 10 tisíc) 22″ monitoru. Mohl by být možná menší, ale větší nechci. Do oka mi kromě nějakých dalších LCD monitorů přišel právě Dell 2208WFP. Zkušenosti majitelů z různych internetových diskuzí jsou velice různorodé. Vím, že jde o obyčejný TN panel, ale moc nevěřím tomu, že bych sehnal v této cenové relaci něco lepšího. Chtěl jsem se proto zeptat jak se na tento monitor od Dellu díváte vy? Nepotřebuju nic extra (nejsem grafik atp.), ale chtěl bych alespoň nadprůměrnou barevnou přesnost (občasné úpravy fotek, trochu webdesign). Co myslíte? Lze za ty paníze pořídit něco mnohem lepšího? Ve výhledu mám ještě např. HP w2207h. Děkuju za odpověď.