Úterý, 17. červen 2008

Výběr notebooku potřetí (2)Windows Experience Index na notebooku Dell Latitude D630 má hodnotu 4,0 a na hodnocení jednotlivých subsystémů se můžete podívat na následujícím obrázku:

Pokud jste nečetli předchozí článeky (Výběr notebooku potřetí a Dva dny práce s novým notebookem) tak přidávám ještě náhled z CPU-Z:

Musím přiznat, že Windows Vista je neuvěřitelně rozežraná, co se paměti týče. Například v tomto okamžiku zabírá téměř 2 GB RAM, ale vzhledem k celkové kapacitě (4 GB) mě to nikterak netrápí.

Prochaine | 11:44 | Dell, Hardware | Komentáře
 • kotlik

  hehe…to je dobrý sledovat, jak si všichni stěžujou, že Vista zabírá hodně paměti a je tak moc náročná…a přitom to vůbec neni pravda.
  Doporučuju přečíst aspoň tohle:
  http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9984&Itemid=41&limit=1&limitstart=1
  http://myego.cz/item/48-hodin-s-windows-vista-ultimate-x64 (odstavec „Zabraná paměť“)

  už i ty tady píšeš takovýhle tendenční bludy 🙁

 • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

  [1] Jen jsem se špatně vyjádřil. Je mi jasné, že kdybych měl jen 2 GB RAM, tak systém využije méně a i na 1 GB by se asi dalo pracovat. Ale na druhou stranu – vzhledem k cenám pamětí (4 GB za 1.349 Kč bez DPH) není důvod pamětí šetřit.

 • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

  Co znamená „Windows Experience Index“? Dá se to popsat slovy nebo to je stejné voodoo jako pagerank?

 • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

  [3] Přesnou specifikaci neznám, ale některé hodnocení jsou známá – například pokud grafická karta neumí DirectX 9, tak hodnota bude vždy 1,0. Pokud umí DirectX 9, ale nemá WDDM ovladač, bude maximum 1,9. Pokud počítač nemá víc než 512 MB RAM, tak hodnota u paměti nebude vyšší než 2,9. A nejde jen o velikost, ale také o výkon.