Pátek, 30. leden 2009

Paradox pražské dopravy (9)Paradox deváty

Zbytečné dopravní značky

dopravních značkách jsem psal již nedávno, ve spotu Zóna placeného stání – Značky, kde jsem upozorňoval na nesprávné provedení dopravních značek v rodných Holešovicích – ale tam byl problém především v prostoru (hodně značek na jednom sloupku a sloupky blízko sebe).

Jsou ovšem místa, kde jsou značky tak trošku zbytečné. Například v ulici Na Valech je nyní už asi půl roku umístěna tato dopravní značka:

Jsou pouze dvě možná vysvětlení: 1) Buď je možné odtahovat pouze vozidlo na místě, kde je řidič předem upozorněn touto dopravní značkou, nebo 2) je tato značka naprosto zbytečná a jedná se pouze o nesmyslné vyhazování peněz daňových poplatníků a vozidlo může být odtaženo tak jako tak.

A další značka, umístěna u podolské porodnice před vjezdem do Vyšehradského tunelu:

Vysvětlení jsou opět dvě: 1) Buď je možné jezdit na červenou, pokud není u semaforu tato značka, nebo 2) se opět jedná o zbytečnou značku a na červenou se nesmí v žádném případě, ani kdyby svítila hodinu.

Prochaine | 15:00 | Auta | Komentáře
  • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

    Tohle jsou ale jen nějaké doplňující značky. V prvním případě už nevěděli, co s neukázněnými řidiči, které nestačili odtahovat, a v druhém případě také – řidiči po hodině čekání na zelenou to zřejmě riskli a jeli na červenou 🙂

  • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

    [1] Abys nebyl první Pavle, že? To co říkáš ovšem nemění nic na tom, že je to nesystémové řešení. Například na parkovištích u obchodních center… dává se přednost zprava všude, nebo jen tam, kde je cedule „dodržujte přednost z prava“? Prostě by to mělo být jednotné, aby nad tím člověk nemusel přemýšlet a nemohl se splést.