Čtvrtek, 4. říjen 2007

ČelovkaDlouho jsem se dokopával k tomu, abych si do výbavy pořídil pořádné světlo a rovnou takové, které lze používat a přitom mít obě ruce volné – čelovku. Koupil jsem jí nakonec někdy během prázdnin v RockPointu na Smíchově, když jsem měl cestu kolem a vzpomněl jsem si na to. Už si ani nepamatuju kolik stála, ale musím říct, že pokud ji máte u sebe, když ji zrovna potřebujete, tak je k nezaplacení – vím o čem mluvím, když jsme s kamarádem o víkendu zapojovali po tmě nějakou elektřinu na chatě a já svítil vybitým mobilem, naštěstí Sony Ericsson K750i má 2 hodně svítivé LED.

Já nakonec koupil Petzl Tactikka Plus na 3 tužkové baterie, má 4 LED, 3 úrovně svícení, blikání a červené sklíčko. A k čemu se může čelovka hodit? Rozhodně při geocachingu, noční stavbě stanu, grilování, zapojování elektřiny na chatě (pokud jí ale máte s sebou) a podobně.

Stále nechápu, proč jsem často terčem posměchu, pokud jí vytáhnu a nasadím na čelo..

Prochaine | 22:19 | Nezařazené | Komentáře
 • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

  🙂
  http://www.cetoraz.info/pavel/index.shtml?show=1837,Pod-stromeckem…-Celovka-Petzl-Tikka-Plus

  Čelovka je zásadní věc, která prostě nesmí chybět. V poslední době je velký rozmach čelovek od „vietnamce,“ s 36 diodami apod., ale zjistil jsem, že kvalitní čelovce stačí 3-4 vysoce svítivé diody naproti 36 málo svítivým.

  Terčem posměchu již nejsem, spíš mi ostatní závidí, že čelovku mám a oni ne 😉

 • Will

  Teda taky nechápu proč by se měl kdokoli komukoliv s čelovkou smát, asi opravd znak inteligence vysmívajícího se.
  S tipem na Petzly souhlasím, vietnamce nebrat, ať nabízejí na čelovce třeba hodinky s vodotryskem, stejně to vždycky bude šmejd-bludičeka.