Čtvrtek, 11. říjen 2007

Paradox pražské dopravy (8)Paradox osmý

Navigace lže.

Po hodinovém popojíždění pražskými ulicemi konečně najedete na Jižní spojku a řeknete si, že teď na to můžete klidně trošku šlápnout (v mezích rychlostních limitů) a za chvíli jste tam, kde potřebujete. Na navigaci si nastavíte cíl (v mém případě Černošice) a displej hlásí optimistický údaj 19 minut.

Když se ale trochu rozhlédnete, je vám najednou jasné, že tohle chvilku potrvá. Trvalo to nakonec o hodinu déle, než slibovaných 19 minut a to jen proto, že 2 řidiči se na Barrandovském mostě snaží vzájemným ťukancem zjistit, jaký je postih, pokud budou dvě hodiny brzdit dopravu v celé Praze. Ubohé, ale typické. Ještě že magistrát utrácí desítky milionů za značky omezující rychlost a radary, které tuto rychlost kontrolují – přitom stačí udržovat na všech hlavních tazích permanentní zúžení, odstavená vozidla či vyšetřování fingovaných nehod.

Jinak o navigaci TomTom One chci napsat už asi rok, co jí používám. Od té doby jsem s ní najezdil desítky tisíc km po celé Evropě a trvám na tom, že lepší navigaci nenajdete. Před pár měsíci jsem provedl upgrade na TomTom One XL, která má své výhody i nevýhody. No snad si na článek najdu pár minut čas a vše popíšu.

Prochaine | 15:48 | Auta, GPS | Komentáře
 • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

  Jižní spojka, to je klasika. Když jedu směr západ, obvykle si připočítávám 25 minut na průjezd z jižní spojky na baranďák. Člověk s tím prostě musí počítat, tohle tam bývá, i když nikdo netestuje ťukance…

 • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

  Koukám, že jsi v poslední době jediný, kdo pravidelně přispívá do komentářů 🙂

 • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

  Asi to tu nikdo nečte 😉

 • jir.j

  …taky bych něco přispěl, kdybych nebyl línej. Ale zato jsem pravidelný čtenář! 😉