Středa, 2. květen 2007

Author Airline SXTeď někdy to bylo 5 let, co jsem si pořídil své současné trackové (krosové) kolo Author Airline SX. Vybíral jsem tehdy pečlivě a navíc mi pomáhal cyklisticky zkušený kamarád na jehož rady vždy dám. Uvažoval jsem o jednom zajímavém modelu Giant, ale vzhledem k dostupnosti v ČR jsem to tehdy nakonec vzdal a šel na jistotu.

Velikost 16″, 18″, 20″, 22″
Rám dural
Přední vidlice RST PRO-TL (2″)
Hlavové složení VP Comp. dural
Převodník SUNTOUR CR-310 48–38–28
Středové složení SHIMANO UN-40
Přesmykač SHIMANO Nexave-4 (31.8)
Měnič SHIMANO XT
Řazení SHIMANO LX (27)
Vícekolečko SHIMANO HG-50–9 11–32
Řetěz SHIMANO HG-53
Náboje SHIMANO Deore
Brzdy TEKTRO MT-10
Brzdové páky TEKTRO Sensir
Ráfky RITCHEY Rock Comp / OCR
Paprsky nerez
Přední pneu RITCHEY SpeedMax Cross 700C x 35
Zadní pneu RITCHEY SpeedMax Cross 700C x 35
Pedály AUTHOR dural
Řídítka Kalloy dural
Nástavce AUTHOR ErgoBar
Držátka AUTHOR Ergo Grip
Představec UNO
Sedlovka UNO (27.2)
Objimka AUTHOR (31.8)
Podsedlový šroub dural RU
Sedlo AUTHOR Window Gel
Počet rychlostí 27
Hmotnost 12.00

Před týdnem jsme kolu udělali pořádný servis a zjistili, že je v naprostém pořádku připraveno na další kilometry. Loni jsem se na něj bohužel vůbec nedostal, ale letos mám za sebou už tři víkendové dny na Šumavě a kolo je ve skvělé kondici – na rozdíl ode mě.

Protože jsem si jízdu po Šumavě docela oblíbil a trackové kolo na to není právě docela ideální, tak to vypadá, že si v nejbližší době pořídím ještě klasické horské kolo.

Kolo na střeše

Protože bez pořádného nosiče bych mohl jezdit tak maximálně kolem domu, pořídil jsem v únoru příčníky, patky a nosič na auto. Výběr byl tentokrát jednoduchý – kupoval jsem dle doporučení. Patky na podéný střešní nosič (hágusy) jsou Thule 755, aero tyče Thule 861 a nosič na kolo Thule ProRider 591. Jenom ta cena :-(. Sestava pro jedno kolo vyšla na 7500 Kč. Pro každé další kolo už stačí přikoupit jen nosič.

Na druhou stranu je nutno říct, že celé řešení je velmi praktické. Nasazení příčníků i nosiče je otázkou na 3 minuty, stejně tak celá demontáž. Kolo samotné se nasadí, zabezpečí a zamkne za 20 vteřin. Zapomeňte na imbusy a jakékoliv jiné nářadí – stačí klíček. Zatím mám dva – jeden od příčníků a jeden od nosiče, ale dá se koupit sada zámků a pak máte na všechno jeden jediný klíč. Jednodušší už to být nemůže.

Prochaine | 22:33 | Auta, Kolo | Komentáře
 • http://www.cetoraz.info/pavel/ Pavel@cetoraz

  S tím kolem ti závidím, moje kolo začíná býtm v horší kondici než jsem já 😉 Po cca. 3000 kilometrech mi teď začal úpět šlapací střed. Teď tam mám Octalinkový Shimano Deore a přijde mi trochu zvláštní, že vydržel tak málo (na starém kole, které jsem měl přes 10 let vydržel šlapací střed víc než já :-). Takže mě čeká investice do nového středu, zřejmě zamířím do vyšších kategorií, Octalinkový Shimano XT naštěstí stojí méně než 1000Kč.
  Nosiče na kola na střechu teď také řeším. Thule jsou zřejmě nejlepší, co se instalace na střechu týče, a také přidělání kola je věc naprosto nenáročná. Je lepší koupit lepší – dal jsem kolo do nějakého „noname“ za pár stovek a od té doby mám na rámu 4 ďůrky od šroubů!
  Ale protože jsem totálně líný to všechno odmontovávat, rozhodl jsem se pro Thule FreeRide 530. Znám je a nejsou moc drahé, což je výhoda, když je budu nechávat na autě před barákem.

 • Patrik

  Author Airline je super kolo! Znám víc lidí, co ho maj a nedají na něj dopustit. Já jsem si Airlina model 2003 koupil na podzim 2003, jenže pak jsem najednou měl na jaře 2004 zdravotní problémy, který trvaj dodnes a kvůli kterým jsem na něm v podsatě vůbec nemohl jezdit…

 • David

  Zdravím,
  měl jsem přesně to samé vybavení, abych dal moje kolo na střechu. Tozn. Thule 755, aero tyče Thule 861 a nosič na kolo Thule ProRider 591. Bydlím na v Praze sídlišti a vydrželo mi to jeden rok. Bohužel jsem ani aero tyče ani držák nesundaval a minulý týden mi někdo celý komplet ukradnul. Kamarádovi někdo ukradnul nosič ProRide a dalšímu zase Thule Skibox. Bohužel to vypadá, že po městech chdí party zlodějů, kteří mají sady všech 200 Thule klíčů a berou si vše, co je na střeše s sebou. Thule totiž nemá jinou ochranu před zloději než uzamknutí klasickým zámkem. Takže pokud máte klíč, tak Vám nebrání nic k tomu si vše vzít. Teď řeším co koupit, aby mi to zase neukradli. Kamarád si opět koupil ProRide, na dvou místech ho provrtal, a vyryl 10 cm písmem svoje příjmení. Ale to je pouze pasivní ochrana…

 • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

  [3] „Přišel jsem o Thule“:[http://blog.cernosice.cz/index.php/2008-03-11-prisel-jsem-o-thule]

 • Honzis

  Zdarec lidi, taky mam airlina a je to super kolo přehazování slouží skvěle i brzdy jsou skvělé! Kolo jezdí perfektně i v dešti to jsem si vyzkoušel pefektně 🙂 ! Problém je že se mi lepí bordel na devítikolo (Pastorek) a nevím jak ho mám odstranit aniž bych ho musel po každé jízdě vozit do servisu! Na údržbu řetězu bych chtěl myčku na řetěz ale na devíti kolo nevím co! Poradí mi někdo?
  Díky zatim se mějte