Pátek, 20. duben 2007

Dvě nové knihyVe středu jsem si udělal radost a koupil si novou knihu – Visual C# 2005 – krok za krokem. Říkal jsem si, že si trochu zavzpomínám a zkusím, zda po 8mi letech tvorby webových aplikací budu schopen vytvořit program pro Windows. Mám aktuálně jeden nápad, který bych mohl zkusit realizovat, ale Visual Basic jsem neviděl skoro 10 let. O C# jsem toho hodně přečetl, jeden čas jsem se pokoušel dělat v ASP.NET a dokonce jsem byl někdy v roce 2002 nebo 2003 přijat jako C# programátor – místo jsem tehdy nakonec odmítl. Ale nebude na škodu se opět trochu zapracovat.

Knihu jsem sice koupil o kilo levněji, než udávala cena na obalu (fakt nechápu, k čemu v těch obchodech používají čárové kódy, když se pak nějaká husa při přepisování ceny sekne). A dokonce u ní bylo CD, které je ale v podstatě k ničemu, protože software lze stáhnout z Internetu a PDF s knihou v elektronické podobně patrně zapoměli přibalit. Takže buď poslouží přiložené příklady anebo CD použiji jako podložku pod hrnek.

A druhá z Amazonu

V únoru jsem si objednal ještě dvě další knihy z Amazonu – mimochodem jsem využil Super Saver Shipping (poštovné zdarma po USA) a následně Zásilkovou službu o které se příště ještě rozepíšu. Jednou z nich je Windows Small Business Server 2003 R2 – Administrator’s Com­panion. Začínám se (s kolegou) touto problematikou zabývat a potřebná literatura na českém trhu chybí. Dříve bývalo zvykem, že součástí software bývaly docela podrobné manuály, ale to už bohužel dávno není pravda a veškerou potřebnou literaturu je nutné shánět po svém.

U knihy je opět přiloženo CD a na něm, krom hromady užitečných nástrojů, kupodivu i celá kniha v PDF, což je velmi praktické, protože knížka brzy skončí v knihovně a vyndám jí jen pokud si v ní budu chtít trochu počíst, zatímco PDF (ve kterém lze rychle vyhledávat) mohu mít kdykoliv u sebe (ať už v notebooku nebo na flash), což je rozhodně pohodlnější než s sebou k zákazníkovi tahat 2-kilovou knížku.

Prochaine | 23:56 | Knihy, Microsoft | Komentáře
 • loki

  Mohl byste mi poslat odkaz od kud se dá stáhnout cd ke knize Visual C# 2005 – krok za krokem?
  Předem díky

 • http://blog.cernosice.cz/ Prochaine

  CD ani příklady se z Internetu stáhnout nedají.

 • loki

  To je škoda protože jsem si koupil před rokem knihu ale špatná angličtina mě přinutila raději se věnovat cizímu jazyku. Nedávno jsem se znovu rozhodl, že se pokusím rozlousknou záhady jazyka C#. Ale mezi tím se povedlo mému bratrovi cd ztratit. Proto bych byl moc vděčný kdyby se našla nějaká dobrá duše a poslala mi alespoň pár prvních příkladů na můj email lokhorn@centrum.cz. Mockrát děkuji